Przed czym nas chroni?
Polisa na życie jest formą zabezpieczenia finansowego najbliższej rodziny w sytuacji, w której ulegniemy poważnemu wypadkowi, a także w przypadku naszej śmierci. Stanowi więc ochronę na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń.
Największą zaletą ubezpieczenia na życie jest to, że nasi bliscy nie pozostaną bez środków do życia w sytuacji, kiedy nas zabraknie, kiedy ulegniemy poważnemu wypadkowi lub dosięgnie nas poważna choroba. Do zakresu polisy można bowiem dołączyć umowy dodatkowe, dzięki którym uzyskamy pomoc finansową po wypadku lub w chorobie.
Polisa na życie stanowi również bardzo często zabezpieczenie zobowiązań finansowych, na które się zdecydowaliśmy. Może to być na przykład kredyt hipoteczny czy gotówkowy.
Coraz częściej polisy na życie zawierane są jeszcze z jednego powodu – jako zabezpieczenie sukcesji w spółkach i w jednoosobowej działalności gospodarczej. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej firma po śmierci właściciela kończy istnienie. Można ją unieśmiertelnić odpowiednimi zapisami w umowie, jednak zapisy to tylko część, gdyż zawsze potrzebne są pieniądze. I tu właśnie wkraczają ubezpieczenia na życie. Odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie pozwala uniknąć sytuacji, w której spadkobiercy lub wspólnicy zmarłej osoby, staną przed koniecznością spłaty dodatkowych zobowiązań finansowych.
Jak widać ten rodzaj polisy ubezpieczeniowej może pełnić wiele istotnych funkcji, ale prócz stricto zabezpieczenia finansowego, posiada jeszcze jedną, równie istotną cechę – w każdej z powyższych sytuacji, zapewnia poczucie bezpieczeństwa.
Ze statystyk wynika, iż zaledwie 1/10 Polaków posiada indywidualne ubezpieczenie na życie. To wciąż niewielki odsetek. Reszta rodaków zapewne nie przyjmuje do wiadomości faktu, że w każdym momencie może dojść do nieszczęśliwego wypadku.
Zachęcamy Państwa bo bezpłatnych konsultacji w temacie doboru właściwego zakresu ochrony takiej polisy. To najważniejsze spośród wszystkich ubezpieczeń, które każdy z nas powinien posiadać.